Маріуполь, Слов’янськ, Тернопіль, Харків – приєдналися до руху за відкриті дані у своїх містах

2020-03-01

Мінцифра та Eurasia Foundation підписали тристоронні Меморандуми про співпрацю в межах реалізації проєкту щодо відкритих даних із міськими Головами Маріуполя, Слов'янська, Тернополя та Харкова.

👉Мета співпраці – розвиток політики відкритих даних у містах на всіх рівнях: аудит відкритих даних та вдосконалення нормативної бази; розвиток технічної інфраструктури та створення порталу відкритих даних; професіоналізація службовців з оприлюднення та використання даних; співпраця з бізнесом, громадськістю, медіа та формування open data-спільнот.

❓Що це означатиме для громадян: більше відкритих міських даних; більше прозорості та підзвітності міської влади, а відповідно – довіри громадян; більше обґрунтованих рішень у формуванні міської політики розвитку громади; більше корисних сервісів та рішень на основі даних для вирішення щоденних проблем містян.

👉Співпраця з містами відбувається в межах програми “Відкриті дані для розвитку міст”, яка діє в Україні від 2018 року за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах Дев’ять міст уже долучилися до програми. За цей час їм вдалося оприлюднити сотні корисних для громадськості та бізнесу наборів, ухвалити нормативну базу, реалізувати 12 проєктів на основі відкритих даних, провести низку міських хакатонів, приєднатися до Міжнародної хартії відкритих даних. А найголовніше – підвищити прозорість та підзвітність міської влади, встановити якісний діалог зі своєю громадою та покращити якість прийняття управлінських рішень.

Тож вітаємо нових учасників спільноти міст, що відкривають дані задля кращого розвитку своїх громад!